V Evropě jsou na rozvody pitné vody kladeny vysoké požadavky z pohledu její kvality, bezpečnosti a životnosti. Naším cílem je přispět k udržení vysoké kvality a dostupnosti pitné vody i pro další generace a také pomáhat zamezit ztrátám v podobě úniků z potrubí. Proto používáme polyethylen, materiál, který je hygienicky nezávadný, odolný a jehož životnost se odhaduje na 100 let. Naší specializací je jeho bezpečné a spolehlivé spojování.

Bezchybné fungování zásobování pitnou vodou pro nás znamená v první řadě hygienickou nezávadnost vody. Vnímáme ale i další důležité faktory, které při stavbě či rekonstrukci vodovodní sítě hrají významnou roli. Mezi ně určitě patří dlouhá životnost materiálu a spojů a také jejich bezúnikovost. V neposlední řadě je také nutné sledovat i ekonomické hledisko montáže, nutných oprav apod. PE 100 je pokročilý materiál vyrobený z termoplastického polyethylenu, který není náchylný k praskání a je prakticky nerozbitný při okolních teplotách nad +5 °C. Je vhodný pro uložení v zemi díky odolnosti vůči pohybu okolí či dynamickému zatížení. Současně je teplotně odolný (-40°C až +100°C) a také odolný vůči oděru či UV záření.

Produkty pro vodovodní sítě

Inženýrské sítě
Inženýrské sítě
Inženýrské sítě
Inženýrské sítě

Referenční projekty

Rekonstrukce vodovodního řadu - Pardubice, Dubina
Inženýrské sítě
November 03, 2020
Rekonstrukce vodovodu, Slezská Ostrava - Muglinov
Inženýrské sítě
September 04, 2019
Přivaděč surové vody Jankovice - Mokošín
Inženýrské sítě
December 11, 2018

Čistá voda po celý život. Polyethylenové vodovodní sítě.

Z PE 100 jako materiál přináší mnoho výhod při stavbě i rekonstrukci vodovdních sítí. Specializujeme se na spojování polyethylenového potrubí a elektrofúzní svařování je neoddělitelně spjato s naší společností.  Elektrotvarovky FRIALEN a také svařovací přístroje  FRIAMAT utvářejí standardy v této oblasti již více než 30 let.

V našem portfoliu bezpečnostních elektrotvarovek FRIALEN najdete také unikátní uzavírací PE armaturu FRIALOC speciálně vyvinutou pro vodárenské sítě a navrtávací odbočkový ventil DAV s novým rychloupínacím mechanismem pro ještě rychlejší  a spolehlivější montáž.

Kontakty

Ing. Jakub Butovič
Produktový manažer FRIALEN region Čechy
+420 605 533 454
jbutovic@aliaxis.com 

Ing. Jiří Janich
Produktový manažer FRIALEN region Morava
+420 602 361 826
jiri.janich@aliaxis.com