Sorry, your browser does not support inline SVG.

Kdo jsme

Aliaxis Group je mezinárodní skupina společností a celosvětový lídr v oblasti výroby a obchodování s výrobky z plastů ve čtyřech klíčových tržních segmentech: produktech pro stavbu, sanitární technice, průmyslových aplikacích a inženýrských sítích. Po celém světě poskytujeme udržitelná, inovativní řešení pro hospodaření s vodou a energiemi ve snaze předvídat i budoucí potřeby zákazníků a společnosti jako takové.

S více než 15 000 zaměstnanci ve 40 zemích světa nabízíme zákazníkům lokální a osobní přístup, ale se znalostmi a zkušenostmi z celé široké platformy, kterou skupina Aliaxis vytváří. Aliaxis je soukromá společnost se sídlem v Bruselu.

Náš příběh

Voda je základem života. Zabraňujeme jejímu plýtvání, pomáháme s ní efektivně hospodařit a zpřístupňujeme ji lidem.

Původ skupiny Aliaxis je v rodinném podnikání. Do dnešní doby jsme rostli především prostřednictvím akvizic a spojováním dalších firem s původním rodinným podnikáním, abychom se stali celosvětovým lídrem v přepravě médií dodávající trubní rozvody, tvarovky a další rozvodná řešení a řešení pro hospodaření s vodou. 

Aliaxis byl v centru dění vodárenské revoluce od chvíle, kdy bylo v polovině minulého století naistalováno první plastové potrubí. Dnes se plasty jeví díky svým technickým vlastnostem a snadnou manipulací jako nejvhodnější materiály pro přepravu médií, často s životností přes 100 let. Současně se svět ale velmi mění. Urbanizace a klimatické změny vytvořili nové problémy, s kterými se vodovodní systémy musí potýkat a které je potřeba udržitelně a efektivně řešit. Proto se také měníme i my. 

 

Jelikož se lidé stále více stěhují do měst, musíme si být jisti, že voda a energie je následují a že to dělají chytře. Údaje OSN ukazují, že zatímco extrémní chudoba klesá, více než 2 miliardy lidí stále nemají přístup k pitné vodě. Cílem OSN je, aby do roku 2030 měli všichni přístup k bezpečné pitné vodě. Naši lidé a naše výrobky mohou splnění tohoto cíle napomoci.

Abychom i nadále zůstali lídry, chceme zákazníkům nabídnout lokální a osobní přístup, ale se znalostmi a zkušenostmi z celé široké platformy, kterou skupina Aliaxis vytváří. Proto také sjednocujeme naše lidi a značky pod značkou Aliaxis.

Ano, záleží na tom, zda máte přístup k vodě a energiím. Ale na čem záleží snad ještě více je to, co lidé mohou dělat, když tento přístup mají. Dnešní příležitost pro „rodinu“ Aliaxis je změnit sebe a pomoci našim zákazníkům přemýšlet o nových způsobech, jak mohou svůj život prožít a jak ho umožnit prožít i příštím generacím.

WE MAKE LIFE FLOW

Label or category

Naše značky

Součástí skupiny Aliaxis jsou celosvětově uznávané značky i lokální silné značky. V posledních letech také dochází ke změnám a zjednodušení značení našich výrobků. Korporátní značkou se stává značka Aliaxis.

Skupina Aliaxis v číslech

Výroční zpráva 2021
https://annualreport.aliaxis.com/
Novinky ze skupiny
https://aliaxis.com/news/
Více o skupině Aliaxis
https://www.aliaxis.com

Naše historie v České republice

Společnost Nicoll Česká republika, s.r.o. působí na českém trhu pod tímto názvem od roku 2015, nicméně začátky její působnosti v Čechách spadají do roku 1992. Tehdy byla založena jako dceřiná společnost firmy FRIATEC GmbH ve Vídni pod obchodním názvem FRIATEC, spol. s r. o. O tři roky později na český trh vstoupila také společnost Marley ČR, s. r. o. Obě společnosti zde zastupovaly hlavně celosvětově významné výrobce FRIATEC AG Mannheim (založena v roce 1860) a Marley Deutschland GmbH (založený roku 1952). Na konci roku 1998 došlo k převzetí obchodní sítě FRIATEC anglickou skupinou GLYNWED pipesystems z Birminghamu. V roce 2001 byly obě obchodní skupiny GLYNWED a Marley začleněny do mezinárodního koncernu Etex Group, který v té době zastřešoval obchodní zastoupení v 48 zemích na všech kontinentech. O rok později došlo také k oficiální změně názvu z FRIATEC, spol. s r. o. na GLYNWED s. r. o.

V červnu 2003 se koncern Etex Group rozdělil na dvě skupiny: Etex a Aliaxis. Naše obchodní organizace spadají od tohoto data do koncernu Aliaxis se sídlem v Bruselu. Po více než desetiletém samostatném působení obou firem na českém trhu došlo v roce 2007 k fúzi obou společností. Od té doby nabízela společnost pod názvem GLYNWED s.r.o. široké portfolio produktů a služeb rozdělené do čtyř základních skupin: inženýrské sítě, dešťová voda, vnitřní instalace a průmyslové aplikace. Od roku 2018 dochází k postupnému prosazování korporátní značky Aliaxis také do brandingu naší společnosti nejprve pro divizi inženýrských sítí a průmyslu a následně také do divize vnitřních instalací a sanity. Přerod v jednu společnost Aliaxis působící pod touto značkou na většině světových trzích bude pro nás završen změnou názvu společnosti na Aliaxis Česká republika od 1.3. 2022.

Naše služby

Náš svět

Povinně zveřejňované informace

Povinné údaje

Aliaxis Česká republika s.r.o.

IČ: 63997631
DIČ: CZ63997631 - údaje o plátci DPH
Společnost je zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 39701
Bankovní spojení: UniCredit Bank - č.ú. 5199593001/2700, Komerční banka - č.ú. 43-7527390297/0100

Výpis z OR
57.4 KB, PDF
Všeobecné obchodní podmínky a další dokumenty
Výpis z OR
Výroční zpráva
14.8 MB, PDF
Všeobecné obchodní podmínky a další dokumenty
Výroční zpráva
Notářský zápis
184 KB, PDF
Všeobecné obchodní podmínky a další dokumenty
Notářský zápis
Všeobecné obchodní podmínky
223.3 KB, PDF
Všeobecné obchodní podmínky a další dokumenty
Všeobecné obchodní podmínky
Mimosoudní spory
76 KB, PDF
Všeobecné obchodní podmínky a další dokumenty
Mimosoudní spory

Kontaktujte nás

Kde nás najdete

Aliaxis Česká republika s.r.o.